Masáže

Motto "Buďme zdraví, naštveme doktory"

Možná, že Vám bude moje motto připadat militantní, ale za svou praxi jsem se setkala s tolika stesky a nářky na doktory (jako i chvály na lékaře), kteří automaticky předepisují pilule, posílají na tomografy a jiná náročná a drahá vyšetření.

Tato vyšetření často odhalí anomálie, které nám dosud nevadily. Proč nám vlasně nevadily? Protože na ně bylo naše tělo zvyklé. Ale nás toto zjištění pěkně vyděsí. Také je možné, že se dozvíte, že vám vlastně nic není. A vám je přitom pod psa. Co s tím? Málokterý doktor má čas na to, aby se Vás zeptal co Vás trápí, co v práci, jestli děti nezlobí a tak podobně.

Přicházejí ke mě lidičkové, kteří se nedokážou uvolnit, svaly mají napjaté a ztuhlé, pořád připravené ke startu.  Pod vlídností doteku a malé otázečky co se jim přihodilo, že jsou tak ztuhlí a napjatí, se uvolní, začnou povídat a po masáži vstávají s dobrým pocitem a odpočatí.

Příjde-li někdo s bolestmi hlavy, často stačí jedna masáž, aby na příští návštěvě šťastně hlásil, že celý týden nevzal piluli a že je bez bolestí. Různými technikami - moxováním, baňkami, použitím energie, lze uvolnit bloky a to i v případě, že doktor masáž jako takovou zakáže. Při moxování se klienta ani nemusím dotknout, pracuje moxa (doutnající pelyňkový doutník) kterým se krouží nad určitými body. Horké lávové kameny uvolní svaly, dodají energii i dobrou náladu. Medová masáž odstraní nejen toxiny z těla, ale i příjemně uvolní a naladí.

V dnešní uspěchané a psychicky náročné době, by se měl systematicky pěstovat kult těla, a to nejen aby tělo hezky vypadalo, ale hlavně, aby také dobře sloužilo. Pokud nebudeme o své tělo pečovat, těžko se dožijeme důchodu :o), že.

Vycházíme-li z filozofie, že vše je stvořeno z  různě husté energie, je naše tělo hodně hustá energie. Je potřeba, kromě působení jemnými energiemi (představme si například  teplo, světlo, vůně) působit také "hmotou na hmotu" nebo-li masáží.  Jemné energii trvá dlouho, než energetické bloky těla zvládne. Při masáži mohou působit oba faktory společně.

Nelze léčit duši bez ošetření těla. Když bolí tělo, na duchovno není nálada. Když mě tlačí bota, oko na punčoše mě nezajímá. A obráceně - je důležité pracovat na uzdravení duše. Buďme bolesti vděčni, je to volání duše, že nežijeme v souladu sami se sebou. Když se nám podaří vyřešit své zastaralé problémy, uleví se i tělu. Jinak řečeno, když nás něco trápí,  tělo je ve stresu. Svaly jsou v křeči, v jiném nastavení a to bolí. Vyřešíte-li problém, tělo se uvolní a Vám se udělá líp.

A ještě malý, ale důležitý dodatek - aby jsme dobře fungovali - musíme se hýbat !

 

Neslibuji zázraky, ale slíbit úlevu a dobrý pocit mohu . S pozdravem "přijďte k šípku", Vaše masérka Hanka Nesuchynka

Diskusní téma: Masáže

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek